המערוך רצח מלה מלבסקי חווה יערי מאת גבריאל שטרסמן

המערוך רצח מלה מלבסקי הוצאת כנרת, מאת גבריאל שטרסמן,1987
המערוך פרשת הרצח של מלה מלבסקי מאת גבריאל שטרסמן.
כשהייתי קטן, אהבתי לראות את אמא שלי משטחת ערימת בצק בעזרת המערוך. תמיד התקשר לי המערוך עם עוגה, או פיתה…הספר הזה מציג אפשרויות שונות לשימוש במערוכים. אני לא יודע אם רצח זה היה זוכה לספרים ספר זה וספרו של החוקר חדאד שהוצג כשרלוק הולמס בגלל שהצליח לפצח פרשה שאפילו חסמב"ה היה פותר אותה ויותר מהר-לולא היתה אחת המעורבות אשתו (לשעבר) של אחד הכתבים הידועים ביותר בתקשורת הישראלית ואולי בגלל שהן נשים…לדורית זילברמן הפתרונים. לך תדע.

תיירת יהודייה בת 59 מארה"ב, נתגלתה ב- 1985 ליד שדה דב, ראשה מפוצח, רצוץ וגופתה מרוטשת מפגיעת מכונית. בחקירת המשטרה התגלה חשבון בנק של מלבסקי בתל אביב, שממנו עברו הכספים לחשבון אחר ושם הוא רוקן מהכספים שהיו בו (כ-50 אלף דולר). בשני המקרים התגלה כי אשה בשם חוה יערי, שעבדה בבנק כיועצת לניירות ערך זרים, טיפלה בחשבונות. המשטרה ביצעה האזנות ממושכות לטלפון של יערי והחלה לטמון לה "מלכודות" כדי לקבל ראיות מוצקות. אחת מהמלכודות הללו הייתה, כשנשלחה אליה לעבודה שוטרת סמויה, שאמרה לה לתומה כי היא מוכרת לה. לאחר מכן התקשרה אותה שוטרת ליערי ואמרה לה כי היא יודעת מהיכן היא מוכרת לה: "ממלה מלבסקי". יערי התקשרה מבוהלת לידידתה אביבה גרנות, רוקחת ירושלמית, וכך הייתה למשטרה הוכחה כי היא הייתה שותפתה לרצח.יערי וגרנות נעצרו והכחישו בחקירתן את מעורבותן ברצח, אולם לאחר מכן נשברה יערי, הודתה במעורבותה ברצח וסיפרה כי גרנות סייעה בידה. המשטרה עימתה ביניהן, ובעימות הטיחו יערי וגרנות האשמות האחת כלפי השנייה, וכך מסרו למשטרה ראיות חותכות ופרטים רבים ממקרה הרצח, שעליהם בוסס חלק מרכזי מכתב האישום. יערי וגרנות גרו באותו הבניין בירושלים, וכך הן התיידדו. אמצעי התקשורת באותה התקופה עסקו רבות בשאלה מי מהשתיים גררה את חברתה לבצע את הרצח. אביבה גרנות הוצגה אז כאשה המשפיעה, אולם ראש צוות החקירה, החוקר המוערך מישל חדאד, סבר אחרת וכי יערי היא שגררה את חברתה גרנות למעשה הפשע.
תמונת השער: חווה יערי בצד ימין, אביבה גרנות בצד שמאל.
שבועוני העולם הזה שסקרו את המשפט באדיבות אתר בוקספר:

המערוך פרשת הרצח של מלה מלבסקי גבריאל שטרסמן שבועון העולם הזה עורך אורי אבנרי חווה יערי מסוממת השער האחורי ארנסט יפת רוצה להתגרש מאלה יפת 1987 שבועון העולם הזה עורך אורי אבנרי ארנסט יפת רוצה להתגרש מאלה יפת חווה יערי מסוממת 1987חווה יערי מסוממת השער האחורי ארנסט יפת רוצה להתגרש מאלה יפת 1987 שבועון העולם הזה עורך אורי אבנרי הקשר שמעון פרס וחשקקי השער האחורי דמיאניוק חווה יערי הקברניט עיכב טיסת המטוס 1987 שבועון העולם הזה עורך אורי אבנרי השער האחורי דמיאניוק חווה יערי הקברניט עיכב טיסת המטוס הקשר שמעון פרס עם חשקקי 1987 שבועון העולם הזה איש השנה יצחק שמיר פרשת קו 300 הרגליים של פינצ'י העדות של חווה יערי יוסף בורג 1986

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s